Zaadteeltbedrijf De Groenen Hof in Esbeek

Op bezoek

De Groenen Hof
Hoogeindsestraat 11
Esbeek

Meer informatie

De Groenen Hof teelt allerlei groentezaden waaronder sperziebonen, tuinbonen, bloemkool, rucola, andijvie, meiraap en sla. Ook vindt er selectiewerk plaats van nieuwe zaadvaste groenterassen zoals rode biet, wortel, ui en bloemkool.

Meer informatie vindt u hier

Bloeiende sla, bloeiende bloemkool en bloeiende uien. René Groenen en Gineke de Graaf van zaadteeltbedrijf De Groenen Hof in Esbeek (Noord-Brabant) zitten van de lente tot en met de herfst tussen de bloemetjes. En voor de 'kleur en de gezelligheid' hebben ze langs de boogkassen een rijtje Oostindische Kers en andere plukbloemen gezaaid.

Het zaadteeltbedrijf van René en Gineke is 8,25 hectare en is gevestigd op Landgoed de Utrecht, pal tegen de Belgische grens. Sinds juli 2011 is Stichting Grondbeheer eigenaar van het pachtrecht en zijn René en Gineke onderpachters. René is 'hoofdtuinder' op De Groenen Hof en zijn vrouw Gineke is zijn rechterhand. Zoon Roland werkt in de zomermaanden ook regelmatig mee. Hoewel De Groenen Hof pas sinds 2007 op deze plek bestaat, heeft René zijn sporen ruimschoots verdiend in de biologisch-dynamische landbouw. Hij begon zijn carrière als tuinder en werkte op diverse bedrijven. Toen hij veertig was, kwam de zaadteelt op zijn pad. René: “Als tuinder merkte ik dat steeds meer oude, vertrouwde rassen vervangen werden door moderne hybriderassen. Ik maakte me daar zorgen over. Als zaadteler kan ik nu aan het alternatief werken.” De Groenen Hof produceert voor Bingenheimer Saatgut en Kultursaat, twee Duitse organisaties die door en voor tuinders zijn opgericht. René: “Het is voor mij belangrijk dat tuinders zelf met groentezaden bezig zijn. Zaad is te belangrijk om aan een paar grote bedrijven over te laten.”

De eerste vier jaar heeft René het land gehuurd. René: “In de zomer van 2011 kregen we de unieke kans om voor dertig jaar een erfpachtcontract af te sluiten. Met behulp van Stichting Grondbeheer is het gelukt om het financieel rond te zetten. Dat is prachtig! Bovendien kan het bedrijf zonder grote vermogensbewegingen over pakweg vijftien jaar op de volgende generatie overgaan. Dat is voor mij een hele zorg minder.”

René ziet de toekomst van De Groenen Hof zonnig in: “Ik heb de ambitie om uit te breiden. In samenwerking met het Landgoed en Grondbeheer wil ik hier wel een groot en bloeiend zaadteeltbedrijf van maken!”

Stichting Grondbeheer - inloggen - colofon - links - contact